Шукати в цьому блозі

середа, 27 листопада 2013 р.

    Ай-ай

    Важко повірити, але поряд із нами на нашій планеті живуть тварини, які здатні здивувати будь кого своєю зовнішністю. Навіть важко уявити на що здатна природа. Представляємо вашій увазі найдивніших тварин на планеті Земля за версією сайту Life in the Fast Lane. Дивіться і дивуйтеся!
     Ай-ай,або мадагаскарська руконіжка (Daubentonia madagascariensis) — найбільший представник нічних приматів. Єдиний вид з сімейства руконіжкових приматів. Одна з найрідкісніших тварин планети (на 2005 р. — декілька десятків особин, занесений в Червону книгу). Має буре забарвлення в білу цятку і великий пухнастий хвіст. Порівняно недавно виявлений на півночі Мадагаскару.

Опис

     Важить звірок приблизно 3 кг. Його струнке , завдовжки близько 36-44 см, тільце покрите жорсткою прямий темно-бурого або чорною шерстю з густим підшерстям. Пухнастий хвіст досягає в довжину 60 см. Велика округла голова з укороченим лицьовим відділом прикрашена великими очима і величезними безволосими ложковіднимі вухами.
     Різці дуже великі, вигнуті і відокремлені від корінних значним проміжком . Після зміни молочних зубів ікла не зберігаються, зате різці продовжують рости протягом всього життя тварини.
     Передні   кінцівки   тварини   коротше задніх, пальці забезпечені дуже довгими і кілька зігнутими нігтями. Внаслідок цього тварина ходить вельми повільно. Два останніх суглоба середнього пальця руки - довгі, тонкі і не покриті волоссям. Тварина користується цим пальцем, щоб діставати з тріщин дерев личинок , жуків і комах і проштовхувати їх у глотку.
     Ноги у руконожки досить короткі, задні довші передніх. Як і у інших приматів, великий палець на ступнях протиставлений іншим чотирьом, але на кистях такого протиставлення майже немає. Нігті на великих пальцях задніх кінцівок плоскі, а на інших - когтеобразниє.



Поведінка і розмноження

     Довгий час вважалося , що ай- ай ведуть одиночний спосіб життя і корм шукають поодинці. Але дослідниця Елінор Стерлінг , вивчала життя цих лемурів в природі , встановила , що деякі звірята пересуваються в пошуках корму парами. Причому , якщо один з них захоче перебратися на наступне дерево , він обов'язково видасть певні звуки , закликаючи свого товариша слідувати за собою. Такими парами тримаються самка з самцем під час шлюбних ігор ( самки займають домінуюче становище ) , а також мати з дитинчам .
     Розмножуються руконожки досить повільно. Самка приносить одного дитинчати раз на 2-3 роки після приблизно 170 - денної вагітності . Для малюка вона влаштовує спеціальне велике гніздо , вистелене м'якою підстилкою . Материнським молоком маленький ай- ай харчується близько 7 місяців. Але й після переходу на самостійне харчування малюк ще досить довго тримається з матір'ю : самці - приблизно до одного, а самочки - до двох років.
     Тривалість життя руконіжок на волі точно невідома, але в зоопарках вони живуть досить довго , до 26 років.

Ай-ай в кінематографі

     У повнометражних мультфільмах «Мадагаскар», «Мадагаскар 2» і «Мадагаскар 3» один з персонажів - руконіжка по імені Моріс, мудрий радник короля лемурів. Так само в сезонах мульт-серіалу «Пінгвіни Мадагаскару» або «Пінгвіни з Мадагаскару», з англійської в різних країнах переводять по-різному, Морісу (лемури ай-ай) відведена не остання роль.








Немає коментарів:

Дописати коментар